Sudeckie, dzikie zwierzęta

Sudety są świetnym wyborem dla osób, które są miłośnikami zwierząt. Udając się w tamtejszych rejonach w góry, spotkać można podczas wędrówki bardzo dużo różnego rodzaju zwierząt. Choć kiedyś świat zwierząt w sudeckim rejonie był zdecydowanie bardziej bogaty w piękne dzikie zwierzęta. Jednak w XVII i XVIII wieku wiele zwierząt zostało dosłownie wybitych przez mieszkających tam w tamtym czasie ludzi.

Piękny sudecki las (sxc.hu)

Piękny sudecki las (sxc.hu)


W różnych historycznych kronikach istnieje wiele zapisków, według których w okolicach Sudetów żyło niegdyś bardzo dużo gatunków zwierząt, po których na dzień dzisiejszy nie ma ani śladu. Wybite zostały w dużej mierze wilki, rysie, niedźwiedzie, żbiki. Jednak pomimo tych wszystkich przeciwności, w dniu dzisiejszym zwierzęcy Świat Sudetów jest naprawdę bogaty we wszelkiego rodzaju zwierzęta. Spotkać tam możemy wiele gatunków różnych ssaków, gadów, płazów, ptaków, owadów, ryb, pajęczaków.

Niesłychanie piękna Salamandra Plamista

Jednak jednym z najciekawszych zwierząt, które można spotkać w tamtym rejonie jest piękna Salamandra Plamista. Jest to podlegający w Polsce bardzo ścisłej ochronie płaz ogoniasty o bardzo charakterystycznym wyglądzie i bardzo szerokim zasięgu występowania. Zwierzę to ma czarny kolor i pokryte jest licznymi żółtymi plamkami. W

Salamandra Plamista (sxc.hu)

Salamandra Plamista (sxc.hu)


Polsce Salamandra Plamista objęta jest ochroną, ponieważ wszędzie gdzie miała okazję ona występować, jej ilość zaczęła obniżać się pod wpływem działalności człowieka. To nie jedyne warte uwagi zwierzę, które można spotkać w Sudetach, dlatego warto udać się tam samemu tak by zobaczyć je wszystkie na własne oczy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s