Dlaczego warto odwiedzić Sudety?

Sudety są jednymi z najpiękniejszych gór, wręcz na całym świecie. Mamy więc niezwykłe szczęście, że każdego Polaka mieszkającego w naszym kraju, dzieli od tych cudownych gór maksymalnie kilkaset kilometrów co równe jest nie więcej niż kilku, może kilkunastu godzinom podróży. A naprawdę warto wybrać się w to piękne miejsce na wakacyjny lub zimowy odpoczynek.

Piękno Sudetów (sxc.hu)

Piękno Sudetów (sxc.hu)


Osobiście uważam, że Polacy bardzo rzadko doceniają uroki polskiej turystyki i pięknej natury, która towarzyszy wszystkim atrakcjom. Nie wiedzieć dlaczego, wiele osób chętniej wybiera na miejsce odpoczynku jakieś zagraniczne, ciepłe wyspy i kraje. A tutaj pod nosem mamy przecież tak piękne miejsca jak choćby Sudety. Okolica tych pięknych gór wręcz obfituje we wszelkiego rodzaju naturalne, jak i te mniej naturalne obiekty turystyczne. Z pewnością same w sobie są jedynymi najwspanialszych gór, charakteryzujących się pięknymi widokami i nieziemską naturalną przyrodą. Łańcuch sudecki w zdecydowanej części znajduje się na terenie Polski i Czech, tylko niewielka część Sudetów zachodzi za granicę z Niemcami.

Sudecki, piękny szczyt

W Sudetach znajduje się piękny, ich najwyższy szczyt, o którym słyszał z pewnością niejeden Polak. Jest nim oczywiście Śnieżka o wysokości 1602 metrów nad poziomem morza. Okolica tych gór otoczona jest wieloma świetnymi miejscami w których można się zatrzymać na kilka dni podczas wakacyjnego bądź zimowego odpoczynku i pozwiedzać okoliczne pełne atrakcji, świetne miejsca, bądź po prostu udać się w długą, pieszą, ale jakże satysfakcjonującą wędrówkę prosto w góry. 😉

Reklamy

1 komentarz do “Dlaczego warto odwiedzić Sudety?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s